Puchar Świata F3A -modele zdalnie sterowane
  • News

Puchar Świata F3A -modele zdalnie sterowane

By In News On 16 lipca 2018

W dniach 7-8.07.2018 W Siedliskach pod Rzeszowem rozegrane zostały, po raz pierwszy w naszym Kraju, zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata w kategorii modeli zdalnie sterowanych F3A. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Rzeszowski Klub Modelarzy Lotniczych oraz Aeroklub Rzeszowski.

Zawody rozpoczęły się już w piątek 6.07 od oficjalnych treningów i losowania numerów startowych. Pojawiło się 24 zawodników z 9 krajów. Oznaczało to, że zwycięzcy uzyskają maksymalną możliwą liczbę punktów za wynik w zawodach. Już za pierwszym razem udało się uzyskać tak wspaniałą frekwencję, co znacząco podniosło rangę imprezy na arenie międzynarodowej.

W sobotę 7.07 rozegrane zostały dwie rundy eliminacyjne. Cały dzień udało się rozegrać bez utrudnień, w bardzo sprzyjającej pogodzie i przyjemnej atmosferze. Po pierwszym dniu Polacy plasowali się na pozycjach: 4,8,9,12,14,19,23. Tak dobrze jeszcze nie było na żadnych zawodach Pucharu Świata!

W niedzielę 8.07 od rana niebo straszyło ciężkimi chmurami. Po zaledwie trzech lotach zmuszeni byliśmy przerwać zawody ze względu na silny deszcz. Prognozy straszyły nas deszczem trwającym od dwóch do aż sześciu godzin. Na szczęście wszystkie się myliły i już po półtoragodzinnej przerwie można było wznowić loty. Do końca dnia loty przebiegały bez zakłóceń, udało się rozegrać wszystkie kolejki. W finale wystąpiło ośmiu pilotów, w tym dwóch z Polski. Na czas trwania rundy finałowej pogoda uznała, że czas oddzielić ziarna od plew i uraczyła nas średnio-mocnym wiatrem dokładnie w poprzek strefy akrobacji. Wyniki końcowe można zobaczyć w oficjalnej tabeli załączonej pod tekstem.

W trakcie dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród przekazanych przez sponsorów. Udało się zebrać bardzo atrakcyjne podarki, od gotowych samolotów, przez pakiety zasilające do śmigieł węglowych włącznie.

Imprezę zaliczamy do bardzo udanych, spływają do nas bardzo pozytywne opinie od wielu uczestników. Mamy nadzieję zorganizować w przyszłym roku podobną imprezę  o jeszcze większym zasięgu i przy udziale jeszcze większej ilości zawodników z całego świata.

Dziękujemy organizatorom za ogrom pracy włożony w przygotowanie imprezy, sędziom za ciężką pracę i zawodnikom za tak dobrą frekwencję.

Do zobaczenia za rok w Rzeszowie!

Strona imprezy: www.f3a.pl

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1634620136646396.1073741834.166852150089876&type=1&l=fa1d4d3b05

Redakcja:

Jan Grętkiewicz

Comments are closed here.