• News

By In News On 23 sierpnia 2019

Wilga, jej Mistrzowie i Rondo Lotników – zaproszenie
31 sierpnia 2019 roku o godzinie 9.00 przy wjeździe do Aeroklubu Rzeszowskiego (Jasionka) odbędzie się potrójna uroczystość:

• Oficjalne nadanie imienia rondu, które powstało w ramach przebudowy dróg prowadzących do Portu Lotniczego w    Jasionce – rondo zbudowano w miejscu,
    w którym od lat 40. dwudziestego wieku stał hangar Aeroklubu Rzeszowskiego. Od 31 sierpnia br. rondo nosić  będzie nazwę „Rondo Lotników”.
  • Odsłonięcie samolotu-pomnika PZL-104 Wilga 35. To symboliczne pożegnanie
    z samolotem oblatanym w 1962 roku, który przez pół wieku był podstawowym statkiem powietrznym polskich aeroklubów. „Wilgi” nieuchronnie kończą swoją służbę w lotnictwie sportowym. Warto pamiętać, że konstrukcja ta przez 30 lat używana była przez samolotową reprezentację Polski i z każdych zawodów przywoziła medale.
  • Wmurowanie tablicy upamiętniającej polskich pilotów, którzy w latach 1977 – 2006 na samolocie PZL-104 Wilga zdobywali tytuły Mistrzów Świata i Mistrzów Europy.

W uroczystości wezmą udział Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy a także rodziny nieżyjących już medalistów.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym szczególnym przedsięwzięciu.
Prezes Zarządu Aeroklubu Rzeszowskiego
instr. pilot Jerzy Piekarz

Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić Państwa na pokazy lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego, które odbędą się tego samego dnia (tj. 31.08.2019) o godzinie 10:00 (po odsłonięciu pomnika). W planach pokazów:

• Biało-czerwone Iskry
  • Para F-16
  • Airborne Pyrotechnics
  • Zespół Firebirds
  • Piper Cub
  • Łukasz Czepiela
  • Artur Kielak
  • Maciej Pospieszyński
  • Jurgis Kairys
  • 3AT3 Formation Flying Team
  • An-2 Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła
  • YAK3U
  • Makula Aerobatic Team
  • Bo 105
  • Tiger Moth, Auster, Chipmunk, Harward
  • Retro Sky Team – walka powietrzna z pirotechniką
  • Wojciech Bógdał i Kamil Skorupski – pierwszy raz na świecie lądowanie paralotni na samolocie
  • CASA
  • Śmigłowce Mi 17/ Mi 24
  • Hercules
  • Boeing Stearman
  • Wiatrakowce
  • LOT Flight Academy
  • Marek Choim – wieczorny pokaz z pirotechniką

…i wiele innych

About the Author

Piotr Łukaszyk

Comments are closed here.